REHABILITACJA

Masaż leczniczy

Intensywny masaż, który działa w głęboko obolałych i spiętych partiach mięśni. Dzięki odpowiedniemu naciskowi terapeuta stymuluje układ nerwowy, łagodzi napięcia mięśniowe i drenuje tkanki. Zastosowany przy masażu rozgrzewający olejek błyskawicznie rozluźnia mięśnie i łagodzi ból. Masaż może być wykonany całościowo lub na wybranej partii ciała.

Masaż klasyczny

Jest najczęściej stosowanym masażem. Wpływa pozytywnie na samopoczucie, usuwa zmęczenie, zmniejsza nadmierne napięcie mięśni. Sprzyja regeneracji sił i eliminuje uboczne efekty stresu.

Masaż relaksacyjny

Delikatny masaż, który ma na celu rozluźnić mięśnie, odprężyć, przywrócić siłę i energię. W zależności od preferencji, może być wykonany mocniej lub delikatniej.

Rehabilitacja

Leczymy dolegliwości: bóle kręgoslupa (m.in. dyskopatia, rwa kulszowa, rwa udowa, rwa ramienna), bóle i zawroty głowy, bóle mięsniowe i mięśniowo-powięziowe, bóle stawowe (zwyrodnieniowe, pourazowe, skręcenia), uraz sportowe i przeciążenia, stany zapalne tkanek miękkich(łokieć tenisty, zapalenie ścięgien Achillesa, ostroga piętowa), schorzenia ortopedyczne po urazach i zabiegach, probemy w obrębie narządzów wewnętrznych (problemy trawienne, zaprcia), dolegliwości stawu skroniowo-żuchwowego.

osteopatia masaż rehablitacja warszawa mokotów sadyba stegnyOsteopatia

Osteopatia łączy w sobie diagnostykę i terapię, które są oparte na zabiegach manualnych w obrębie układu ruchu, systemu mięśniowego, systemu nerwowego, oraz czaszkowo – krzyżowego. Terapia osteopatyczna uwzględnia zarówno zaburzenia ruchomości i napięcia tkanek, jak również funkcjonowanie narządów wewnętrznych, ich wpływ na cały organizm pacjenta oraz środowisko i styl życia pacjenta.

W osteopatii wyróżniamy między innymi techniki:

– Strukturalne (manipulacje, mobilizacje, techniki energii mięśniowej)
– Funkcjonalne (techniki powięziowe, osteopatia trzewna)
– Płynowe (osteopatia czaszkowa).