PLASTYKA POWIEK GÓRNYCH

Blefaroplastyka czyli chirurgiczna plastyka powiek górnych

Oczy są oknami duszy i to na nich przede wszystkim skupiamy naszą uwagę w kontaktach międzyludzkich. To one także w pierwszej kolejności ujawniają procesy starzenia. Górna powieka i jej okolice mają największą objętość w młodości. W późniejszym wieku zauważa się nadmiar skóry na powiece górnej z powodu zmniejszenia elastyczności skóry oraz zmniejszenia objętości tkanek górnej okolicy oczodołowej oraz jednoczesnych zmian położenia i atrofii tkanek brwi. Ponadto młode i atrakcyjne powieki charakteryzują się również niżej położoną bruzdą powiekową.

W procesie starzenia bruzda powieki górnej przesuwa się ku górze i zostaje zasłonięta przez nadmiar skóry i przemieszony fałd powiekowy. Proces ten może również zachodzić asymetrycznie. Przegląd fotografii na przestrzeni lat daje właściwe wyobrażenie o zachodzących zmianach.

plastyka powiek górnych warszawa mokotów blefaroplastyka

Wskazania

Często pacjenci niezadowoleni z wyglądu swoich powiek górnych określają je jako „opuchnięte i wiszące”. Badanie wykazuje nadmiar skóry powieki górnej, zaburzenie objętości tkanek miękkich oraz położenia bruzdy powiekowej. U takich pacjentów wskazana jest plastyka powiek górnych w celach kosmetycznych.

Istnieją również wskazania zdrowotne, gdy ptoza rzekoma (rzekome opadanie powieki górnej) zasłania część pola widzenia.

Efekty

Efektem zabiegu jest odtworzenie cech charakterystycznych dla powiek górnych w młodości.

Model piękna zmienia się na przestrzeni lat i ulega wpływom aktualnych trendów. Był okres kiedy pożądanym efektem była głęboka i wysoko położona bruzda powieki górnej. Obecnie jednak, dąży się do zachowania młodzieńczej objętości tkanek miękkich z niżej położoną bruzdą, co wynika z wnikliwej obserwacji cech charakterystycznych dla młodej twarzy.

Na czym polega zabieg?

Zabieg polega na precyzyjnym zaplanowaniu zakresu operacji, chirurgicznym wycięciu nadmiaru skóry i niekiedy także pewnej części tłuszczu zlokalizowanego okołogałkowo. Czas trwania zabiegu wynosi około 60 minut i odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

Ranę skóry zamyka się szwami jedwabnymi. Okres rekonwalescencji pozabiegowej zależy od wielu czynników i zwykle trwa do 21 dni , tj. do całkowitego wygojenia się rany. W zależności od samopoczucia i charakteru aktywności pacjent może normalnie funkcjonować już po kilku dniach po zabiegu.

Szwy zastosowane podczas zabiegu zostają usunięte po 4-7 dniach podczas wizyty kontrolnej.