OSOCZE

BOGATOPŁYTKOWE

Osocze bogatopłytkowe znane pod nazwą Plasmolifting czy Lifting wampirzy jest specjalnym zabiegiem biostymulacji komórek skóry, który polega na pozyskaniu osocza bogato płytkowego z własnej krwi pacjenta.

Czynniki wzrostu zawarte w podawanym preparacie z osocza stymulują komórki macierzyste do namnażania oraz pobudzają fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. W efekcie następuje znaczna regeneracja i odnowa skóry, która jest nawilżona i wyraźnie odmłodzona.

Rewitalizacja i odmłodzenie skóry twarzy możliwa jest dzięki, tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej – czyli regeneracji komórek skóry, dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych.

Po pobraniu krwi żylnej pacjenta, odwirowuje się ją w specjalnej wirówce następnie aktywuje uzyskane w ten sposób czynniki wzrostu i podaje metodą mezoterapii czyli wielokrotnych podskórnych nakłuć skóry. Zabieg ze względu na metodę pozyskania czynnika wzrostu jest potocznie zwany ”wampirzym liftingiem ”.

Rekonwalescencja po zabiegu trwa około 4-10 dni. Przeprowadzany może być w serii 2-4 zabiegów w roku, pierwsze efekty pojawiają się w kilka tygodni po zabiegu.

Zabieg ten znany jest na całym świecie, zdobył dużą popularność wśród zagranicznych i polskich gwiazd show biznesu.