KRIOLIPOLIZA

Nadmiar tłuszczu w trudnych okolicach mimo stosowania diety i godzin spędzonych na siłowni? Ten zabieg jest właśnie dla Ciebie. Kriolipoliza jest nieinwazyjną metodą schładzania i zamrażania tkanki tłuszczowej w celu wywołania lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Wynikiem tego procesu jest zauważalna, naturalnie wyglądająca redukcja tkanki tłuszczowej utrwalająca się w ciągu dwóch do czterech miesięcy od zabiegu. Kriolipoliza wykonywana od lat w USA, zyskała uznanie jako jedyna – jak dotąd – skuteczna metoda pozbycia się tkanki tłuszczowej bez skutków ubocznych, jakie przynoszą zabiegi chirurgiczne.

kriolipoliza warszawa mokotów sadyba wilanów usuwanie tkanki tłuszczowej lifting

Na czym polega kriolipoliza?

Komórki tłuszczowe są bardziej wrażliwe na uzyskiwanie z nich energii w wyniku chłodzenia niż tkanki otaczające. Nieinwazyjny aplikator (głowica chłodząca) zostaje przyłożony do docelowego obszaru w celu pobrania energii z leżącej pod spodem tkanki tłuszczowej, przy czym jednocześnie chroniona jest skóra, nerwy, mięśnie i inne tkanki. Zamrożone komórki tłuszczowe przechodzą apoptozę (kontrolowaną śmierć komórki) i stopniowo są eliminowane, w wyniku czego grubość warstwy tłuszczowej maleje.

Co się dzieje z komórkami tłuszczowymi?

W czasie zabiegu zachodzi apoptoza komórek tłuszczowych w wyniku ekspozycji na zimno, co prowadzi do uwolnienia cytokin i innych mediatorów stanu zapalnego. Komórki zapalne stopniowo trawią zajęte komórki tłuszczowe w ciągu miesięcy po zabiegu. Lipidy z komórek tłuszczowych są powoli uwalniane i transportowane przez układ limfatyczny w celu przekształcenia, podobnie jak to się dzieje z tłuszczem pochodzącym z pożywienia.

Kriolipoliza – jak wygląda zabieg?

Zabieg trwa około 60 minut, jest nieinwazyjny i bezbolesny. Głównym celem zabiegu jest takie ochłodzenie komórek tłuszczowych, aby spowodować ich obumarcie. Najbardziej optymalną temperaturą jest przedział od +5 do 0 stopni Celsjusza. Schłodzone komórki tłuszczowe stopniowo są eliminowane i wydalane z organizmu, dzięki czemu z tygodnia na tydzień po zabiegu lokalna grubość tkanki tłuszczowej maleje.

W naszym gabinecie często uzupełniamy zabieg masażem bańką chińską, co przyspiesza proces redukcji tkanki tłuszczowej oraz znacząco poprawia kondycję skóry. Zalecamy wykonanie serii 3-4 zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych (na tę samą okolicę)